Dolar 18,6300
Euro 19,4014
Altın 1.051,21

DHBT Çıkmış Sorular PDF

07.11.2021
9.500

DHBT çıkmış sorular PDF ÖSYM tarafından ortaöğretim, Ön lisans ve Lisans kademelerine göre hazırlanmıştır. 2021 yılında çıkan sorularda PDF şeklinde eklendi.

DHBT Çıkmış Sorular PDF

DHBT çıkmış sorular PDF sayesinde ÖSYM tarafından daha önceki yıllarda çıkmış soruları çözebilirsiniz. DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi olarak karşımıza çıkan sınav ÖSYM tarafından yıllardır yapılıyor. DHBT sınavına çalışan adaylar için daha önce sorulmuş ve çıkan soruları PDF şeklinde paylaştık, bu soruları çözerek sınava çalışabilirsiniz.

DHBT Nedir?

DHBT Diyanet Başkanlığı’nda görev yapmak isteyenlerin girmiş olduğu bir sınavdır. 2014 yılında beri bu sınavı ÖSYM yapmaktadır. Bu sınava girebilmek için KPSS Genel Kültür ve Genel yetenek sınavlarına girmelisiniz. Bu sınavlara girdikten sonra DHBT sınavına başvuru yapabilirsiniz. Din işleri Başkanlığı’nda din ile ilgili görevlerde bulunmak istiyorsanız bu sınava girmelisiniz.

DHBT her yıl yapılmıyor. Yalnızca çitli yıllarda yapılmaktadır. Her 2 yılda bir yapılan sınav 2021 yılında yapıldı. ( Pandemi dönemi olduğu için zorunlu olarak tekli yılda yapıldı.) DHBT sınavından almış olduğunuz puan 2 yıl süre boyunca geçerlidir.

DHBT 3 aşamadan oluşuyor. Ortaöğretim, Ön Lisans ve Lisans kademelerinden sınava girilebiliyor. DHBT sınavı 2 ayrı kısımdan oluşuyor. DHBT -1 testi ve DHBT -2 testi şeklinde uygulanır. DHBT-1 testi tüm adaylar için ortak uygulanırken, DHBT-2 testi sınava giren ortaöğretim, Önlisans ve Lisans kademelerine göre değişiklik gösterir. Ortaöğretim seviyesinden girenlere ortaöğretim seviyesinde sorular çıkacaktır.

DHBT çıkmış sorular PDF Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans olarak 3 temel gruba ayrılmıştır. Hangi kademeden sınava girecekseniz o çıkmış soruları çözebilirsiniz. Çıkmış sorular ÖSYM resmi web sitesine yönlenmektedir.

DHBT Çıkmış Sorular PDF

DHBT Çıkmış Sorular PDF

DHBT Ortaöğretim (Lise) Çıkmış Sorular PDF

DHBT Ortaöğretim yani lise kademesinden girecek adaylar için bugüne kadar çıkmış soruların PDF halini çözebilir ve çıkmış sorularla tekrar edebilirsiniz. Böylelikle ÖSYM’nin soru tipini de öğrenmiş olursunuz.

2014 DHBT Ortaöğretim Çıkmış Soruları 2016 DHBT Ortaöğretim Çıkmış Soruları 2018 DHBT Ortaöğretim Çıkmış Soruları 2021 DHBT Ortaöğretim Çıkmış Soruları

DHBT Önlisans Çıkmış Sorular PDF

DHBT sınavına Önlisans kademesinden girecek adaylar için DHBT çıkmış sorular PDF ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavları kapsayacak şekilde aşağıda yer almaktadır. Son yıllarda yapılan sınavlarda çıkmış soruların %10’luk kısmı yayınlanmaktadır. 2020 yılında yapılacakken pandemi dolayısıyla 2021 yapılan DHBT sınavında PDF içerisinde yer almaktadır.

2014 DHBT Önlisans Çıkmış Soruları 2016 DHBT Önlisans Çıkmış Soruları 2018 DHBT Önlisans Çıkmış Soruları 2021 DHBT Önlisans Çıkmış Soruları

DHBT Lisans Çıkmış Sorular PDF

DHBT Lisans kademesine hazırlık yapıyorsanız ÖSYM tarafından bugüne kadar yapılmış DHBT sınavında çıkmış sorular aşağıda yer almaktadır. Soru ve cevaplarıyla birlikte bu sınavları çözüp sınava sıkıca hazırlanabilirsiniz. Yer çıkmış sorular PDF şeklinde hazırlandığı için kolaylıkla çıktı alabilirsiniz. DHBT çıkmış sorular 2021 PDF yer almaktadır.

2014 DHBT Lisans Çıkmış Soruları 2016 DHBT Lisans Çıkmış Soruları 2018 DHBT Lisans Çıkmış Soruları 2021 DHBT Lisans Çıkmış Soruları

DHBT 2020 yılında yapılması gerekiyordu. Ancak pandemi dönemine girince sınavı 2021 yılında yaptı. Ancak DHBT 2020 olarak kabul edilmektedir. DHBT çıkmış sorular 2021 olarak PDF olarak ortaöğretim, Önlisans ve Lisans olarak başlıklara eklenmiştir.

Üni Hedef
Üniversiteye hazırlanan adaylar için rehber olacak bir site olan Üni Hedef lise ve üniversite adaylarının yararlanabileceği sitedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

UNİHEDEF © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.